Sraz PTO Vémyslice

Letos jsme na Sraz pionýrských tábornických oddílů vyrazili do kempu nedaleko vesnice Vémyslice, kousek za Moravským Krumlovem. V pátek jsme jeli vlakem do Moravského Krumlova a potom autobusem až do kempu. Když jsme postavili stany, počasí nás do nich zahnalo.

V sobotu po nástupu byla velká bojovka. Byla situována do konce 2. světové války na ostrově Okinawa, kde bojovali Japonci proti Američanům. Nakonec po litém boji zvítězili Japonci. Šudan mezi tím uvařil oběd a to netradiční knedlo, vepřo, zelo. Odpoledne nás zase počasí na chvíli zahnalo do stanů. Když přestalo pršet vyzkoušeli jsme si aktrakce, které pro nás ostatní připravili. Jezdili jsme na lodičkách, stříleli z luku, hádali kimovku a mnoho dalších. Po aktivitách jsme šli na dřevo na táborák. Po večeři byl táborák.

V neděli byl slavnostní nástup, kde byli vyhlášeni nový náčelní, nový instruktoři, výsledky Zelené ligy, výsledky sobotních soutěží. Pak nastalo velké focení. Klasická společná fotka (240 lidí), fotka u nádrže, fotka okolo nádrže. Na závěr ještě letěla Řepa, jako hlavní organizátor srazu, do vody. Když jsme se zbalili jeli jsme opět do Krumlova na vlak a domů.

Děkujeme Řepě za pěkný Sraz a Radkovi z Brabrouků za pěkné společné fotky.