Informace

Oddíl Života v Přírodě je prvním oddílem 14 TSP Zeměpisná společnost „Po cestách vlasti“. Naše činnost je zaměřená především na víkendové akce, ať už se jedná o vícedenní výpravy či jednodenní výlety. Mimo to se setkáváme každé úterý, od 16:00 do 18:00, momentálně v centru Brna na ulici Solniční.

Oddílový rok je velmi rozmanitý, v zimě jezdíme na týden na lyže, v létě na vodu, občas na některé akci slaňujeme a každý rok se činnost snažíme nějakým způsobem obohatit. Loni jsme například vyrazili na zábavný výlet na koloběžkách po Moravském krasu.

Zlatým hřebem našich akcí je ale letní tábor, takzvaná Letní expedice, kdy po dobu dvou až tří týdnů (podle věku dětí) zažíváme táborová dobrodružství, účastníme se strhujícího příběhu táborové hry a ze které si odvážíme mnohé nezapomenutelné zážitky.

Činnost oddílu

Vedení oddílu je složené z vedoucí a instruktorů, kteří sami v zeesce vyrostli, moc dobře tedy ví, jak to u nás chodí. Snažíme se dětem předat dovednosti, které i nás oddíl naučil a které považujeme za velmi smysluplné. Všichni z nás jsme ale také prošli instruktorským kurzem. Díky tomu jsme schopní pro děti připravit zajímavý program, od jednodušších her až po náročnější zážitkové akce pro starší děti.

Našim cílem je, aby děti činnost bavila. Učíme je tábornické dovednosti, respekt k přírodě, schopnost spolupracovat a v pozdějším věku rovněž akce připravovat. Dbáme na rozvoj kolektivu, přátelské podpory, důvěry i sebepoznání. Sami dobře víme, že přátelství z oddílu můžou přetrvávat dlouhá léta.

V případě zájmu

Přijímáme nové členy od první třídy. Pokud si nejste jistí, zda by náš oddíl byl to pravé pro Vaše dítě, není problém dojít se na některou ze schůzek podívat a rozhodnout se až vzápětí.