Rozjezdovka

Na letošní Rozjezdovku se sešla malá, avšak silná dámská parta. Všechny holky konstatovaly, že na dívčí výpravě ještě nikdy nebyly, ale rozhodně si jí plánují užít. V pátek odpoledne jsme se vlakem a následně autobusem dopravily do Vidonína, kde na nás na zastávce už čekal Kobo. Ten nás zavedl přes kopec až ke své chalupě, která se pro tento víkend stala našim nocležištěm. Zabydlely jsme se v podkrovních pokojíčcích, holky briskně našly mikádo a začaly první kola turnaje. Společně i s Kobem jsme se navečeřeli. Přestože už nezbývalo do večerky příliš času, začaly jsme s Italským programem – něco jsme si pověděli o Itálii, koukly na obrázky, a dokonce se naučily pá slovíček, jako ciao, buona notte nebo prego. Ta interaktivnější část italského programu však čekala až na zítra.

Po budíčku jsme se protáhly na rozcvičce, kde jsme ze čtyř holčiček vytvořily jen dvě a tyto dvě „spojené holčičky“ musely zvládnout všechny klasické protahovací cviky. Posilněné snídaní jsme si sbalily pár věcí na fungování v průběhu dne a vydaly se na pěkný výletek údolím Libochovky. Cestu jsme si moc užívaly, hledaly jsme všechny možné plody přírody, co bychom mohly jíst (a našly jsme toho spoustu, od švestek až po malé jahůdky), koukaly na kytičky, povídaly si a zahrály si pár her. Ke Kobovi, který mezitím pracoval na zahradě, jsme se vrátily v průběhu odpoledne. Chvilku jsme si vydechly a pak jsme se rozhodly pokračovat v Italském programu. Začaly jsme ho italskou svačinkou složenou z rajčátek, mozzarelek a bazalky. Pak jsme si vyzkoušely, jestli jako správní Italové tak milujeme těstoviny, že je dokážeme rozeznat a roztřídit poslepu. Bez zraku jsme zůstaly i na další část, kdy jsme testovaly všemožné italské vůně a chutě. Abychom osvěžily včera nabité znalosti, prošly jsme si na zahradě italský kvízek, který končil nálezem poslední italské ochutnávky – čerstvých fíků, které nám moc chutnaly!

 

Než se uvařila večeře, začaly jsme ještě plést náramky na papírovém kolečku. Holky to tak chytlo, že skoro ani nechtěly pletení odložit a jít si po večeři sednout k ohni. Nakonec jsme ale na chvilku o ohýnka ohřály, což bylo moc příjemné.

V neděli ráno jsme měly hlavní úkol zabalit se a uklidit. Pak jsme se rozloučily s Kobem a s batohy na zádech vyrazily na cestu do Níhova na vlak. Po cestě jsme se naobědvaly, dopřály si krátký pletací poledňák a pak si u rybníka Kiosek dokonce koupily zmrzlinu. V Brně na nás už čekali rodiče, kterým jsme hned nadšeně ukazovaly náramky a vykládaly o celém víkendu.

 

Výpravy se zúčastnili: Amálka, Nikolka, Klárka, Šárka, Zuzka a Kobo