Podzimní pochod – společná část

Po delší době jsme se všechny čtyři oddíly potkali na společné akci, kterou byl Podzimní pochod, respektive jeho společná část. Ta byla zahájena zabydlením se oddílů v prostorách SVČ Tymy v Holešově.

Herní program, který nás provázel až do nedělního odjezdu, začal po oddílové večeři seznámením se s detektivem Fiškulínem Záhadou, který vyzval naše děti, aby mu pomohli s vyšetřením zapeklitého případu ukradeného obrazu Zavraždění sv. Václava od vídeňského malíře Antona Pettera, který zmizel z obrazárny kroměřížského zámku. Po tomto úvodu je Fiškulínem Záhada rozdělil do šesti úderných týmů, ve kterých si měly děti rozdělit herní role (reportéři, poradci detektiva, zapisovatelé apod.) Aby se však děti mohly stát řádnými detektivy, musely si nejprve vytvořit detektivní zápisníky, aby si měly kam psát své postřehy z pátrání. Posléze si do deníku udělaly první záznam – zapsaly si svou roli a své kolegy-detektivy z týmu.

V sobotu ráno jsme vyrazili na místo činu podívat se na kroměřížský zámek. Po prohlídce nás čekal Fiškulín Záhada s informacemi od tajných agentů ohledně případu. No a jelikož to byly informace od tajných agentů, museli pro jejich získání naši detektivové-junioři něco udělat. Jednotlivé informace získávaly děti na stanovištích rozmístěných po historickém centru Kroměříže, kde plnily různé úkoly (šifrování, přenášení obrazů, zkoumání cesty, kterou lupiči použili ke krádeži atd.). Na základě těchto informací pak bylo večer setkání s Fiškulínem, aby se společně poradili o výsledcích svých pátrání. Zjistilo se, že každý tým přišel na něco trošku jiného, ale v jednom se shodli: podezřelí jsou dva, zámecký hlídač Miloš Bobeš a jeho tajné indetické dvojče Mareš Bobeš.

Během nedělního dopoledne jsme stihli uklidit naše ubytování a vrátit se ještě k případu. Teď je potřeba Bobeše dopadnout. Jak ale rozpoznat identická dvojčata? Přesně to měli naši mladí detektivové za úkol. Po rozpoznání správného dvojčete (Miloše Bobeše) proběhla tisková konferece, kde byl oznámen správný závěr případu. Po tomto velkolepém vyřešení jsme se vydali na cestu do Brna.