Fotky a článek ze Závěrečné výpravy

Fotky a krátký článeček ze závěrečné výpravy.

Vyrazili jsme vlakem z Králova Pole přes Tišnov do Dolních Louček. Sešlo se nás dohromady 10: Kačka, Honzík, Verča, Lůca, Shatterhand, Ondra, Simča, Makyša, Tom a John. A vlastně je Max, Verčin a Lůci pes. Z Louček jsme vyrazili po červené směrem k Trenckově rokli. Terénem, který nebyl zrovna nejjednoduší, jsme nakonec pozdě večer došli až do Trenckovi rokle, kde jsme postavili stany a odpočali si po náročném pochodě. Spalo tu s námi ještě pár trempů, kdo by nevěděl, v Trenckově rokli je trempská osada a náhodu hned další noc tam prý slavili 30 let od založení 🙂

V sobotu jsme pomalu vstávali, vykoupali se, dali si kakao a vyrazili dál na cestu. Červená značka nás vyvedla z rokle, kde jsme se ještě jednou koupali a pochod jsme zakončili na zřícenině hradu Lísek, který leží na úmorném kopci na který nevede jediná cesta. Zato jsme tam měli klid a pohodu pro večerní posezení u ohně a zpívání.

V neděli zbývalo jenom dojít do Věžné na vlak, ale i to se ukázalo jako zajímavé, díky divně značeným cestám. Poctivou zkratkou jsme si to ale trochu zjednodušili a vlak jsme stihli tak akorát.

Na závěr nutno podotknout, že v tom dusnu to zvládli nejenom všichni s batohem, ale i Max, který v neděli usínal na každé pauze.