Fotky a článek z Vánoční výpravy

Nuže i poslední výprava tohoto roku je za námi! Sice se nás nesešlo moc, ale o to větší pochvala pro ty, kteří přišli. Vyjeli jsme do vesnice Lubná, kousek za Poličkou. Víc se dočtete v článku, kteří redaktoři napsali ve vlaku domů a k prohlédnutí jsou tu také fotky.

PÁTEK (Červo)

…Končně Vánočka, už minule nebyla kvůli malé účasti. Teď už ale Vánočka je! Sice nebyl sníh, ale výlet se mi opravdu líbil. Tak tedy začnu pátkem. Sraz byl jako vždy na hl. nádraží v 15:30. Celá cesta trvala asi 3 hodiny a s autobusem dalších 20 minut. Když jsme dojeli do Lubné, našli jsme školu a tam jsme se zabydleli. Pak jsme se šli navečeřet a udělat těsto na perníčky. Až bylo těsto hotové, tak jsme ho dali do ledničky. Pak jsme si zahráli hru „Zlaté ostrovy“ a šli spát.

SOBOTA (Kačka a Onyš)

Ráno jsme vstali a nasnídali se. Sbalili jsme se na výlet a vyrazili zdobit stromeček pro zvířátka. O kousek dál jsme stavěli bunkr, kde se odehrála bitva. Půlka byla v bunkru a vedoucí před ním. Až jsme všechny postříleli, tak jsme se vyměnili. Pak jsme šli zpátky do školy a po cestě jsme si dali oběd. Ve škole jsme vykrajovali perníčky. Pak jsme je ozdobili a upekli. Hráli jsme hru, že jsme museli zachránit Potkyšáka (Johnův potkan – pozn. red.) na ledě. Potom jsme si zahráli stolní hokej a následovaly další hry. Měli jsme v celé budově najít určené věci a pak jsme šli na Vánoční trhy, kde jsme rozdávali perníčky. Ve škole jsme pak hráli hru, že jsme měli svázané nohy a chodili jsme pro papírky. Na nich bylo napsané zvíře (většinou) a když jsme šli zpátky, museli jsmer vydávat ten zvuk toho zvířete. Po večeři jsme zpívali a pak jsme šli spát.

NEDĚLE (Vlasáč, Old Shatterhand, Lucka)

Ráno jsme vstali až o půl deváté. Všichni jsme odmítali vstát z našich vyhřátých spacáků. Když nás konečně dostali ven, šli jsme na snídani, na kterou byla paštika. Potom jsme uklízeli školu. Když jsme ji uklidili, tak jsme vyšli ven rozhlédnout se po okolí a udělat výzkum. Po návratu jsme si šli zahrát stolní hokej. Na oběd byly fazole, které uvařil náš kuchař Johny. Potom už byl nejvyšší čas jít na autobus, který nás zavezl do poličky, odkud jsme jeli vlakem do Brna.


Sečteno a podtrženo, výprava se nám vyvedla, počasí bylo nádherné…a hodně se o to zasloužili všichni, kteří jeli. Nezbývá se než ptát, proč nás na Vánočky jezdí tak málo…


Víc fotek z Vánočky najdeš v oddílovém fotoarchivu na http://zivacci-foto.rajce.idnes.cz/