Fotky a článek z Podzimního pochodu

Pátek:

Sraz byl v Lužánkách. Po naložení autobusu a nástupu jsme vyrazili do Zlína, jenomže nám štěstí nepřálo a my uvízli v zácpě hned na Kolišti. Nicméně jsme s pouze hodinovým zpožděním nakonec do Zlína dorazili. Ubytovali jsme se na skautské základně na ulici Žabárna, na kraji Zlína, hned u lesa. Místo to bylo pěkné, schované a do našeho příjezdu i tiché. Večer se hrálo a zpívalo.

 

Sobota:

Ráno nás dvě výzkumnice z organizace pro záchranu zvířat vyslaly na záchranou výpravu. Takže jsme vyrazili do ZOO v Lešné, kde jsme plnili zadané úkoly a kochali se opravdu nádhernou zologickou. Večer, aby zvěře nebylo málo, nám několik exemplářů uteklo, takže se je několik týmů v napínavé hře snažilo přivést zpět.

 

Neděle:

Tento den strávil každý oddíl po svém. Někteří šli na hrad, někteří na výlet, my se vydali do centra Zlína – do Baťova institutu. Navzdory očekáváním, byla výstava natolik zajímavá, že jsme v muzeu strávili velkou část dne. (A to pozor – dobrovolně!:)) Součástí výstavy byla i expozice o Zikmundovi s Hanzelkou, takže jsme se opravdu nenudili. Na oběd jsme vyšli z muzea ven a poté se ještě vrátili na výstavu o první světové válce.

Z muzea jsme šli do cukrárny a poté zpět na základnu.

Večer jsme se stali trpaslíky a pomáhali jsme dvěma starým trpaslíkům najít poklad, který kdysi zakopali a zapomněli kam…

 

Pondělí:

Dopoledne jsme v pevnosti Boyard sbírali indicie k heslu, které nám umožnilo nasbírat si věci na výrobu draků. Po obědě jsme je vyráběli a poté jsme je šli pouštět. Bohužel absolutní bezvětří nám trošku zkazilo radost. Večer jsme si pověděli několik věcí o 28. říjnu a poté si promítli dva díly seriálu Bylo nás pět.

 

Úterý:

Sbalili jsme se a vyrazili k Baťovu mrakodrapu. Prohlédli jsme si Baťovu výtahovou kancelář a obyčejným výtahem vyjeli nahoru na terasu. Když jsme se dostatečně nakochali, sešli jsme po schodech dolů, nasedli na autobus a odjeli domů.

 

Akce se náramně vydařila, počasí vyšlo a my všichni si ji moc užili. Kdo nejel, udělal chybu!