Fotky a článek z Mikulášské výpravy

Na Mikuláškou výpravu jsme vyrazili do Vranovic. Celá akce byla netradiční, protože si ji pro nás připravili sami gardisté. A bylo to prima!

 

Spali jsme ve skautské klubovně. Nebyla moc velká, ale vměstnali jsme se tam, přestože nás bylo opravdu hodně. V pátek jsme dorazili až za tmy, dali jsme si véču, hráli na kytaru a hráli několik her, ve kterých jsme se dozvěděli, co si o nás ostatní myslí a jak dobří jsme pro ostatní kamarádi.

V sobotu jsme vyrazili na výlet, krásná procházka zasněženým lesem, doprovázená spoustou her. Pomáhali jsme andělovi získat čertem ukradenou zprávu, pronést ji skrze řady slepých čertů a podobně. V lese jsme si dali i obýdek a odpoledne se vrátili do klubovny. Zde nás navštívil Mikuláš i se svými dvěma pomocníky a za přednesené básně, které jsme skládali předchozího večera, jsme každý dostali bohatou nadílku. Nelze opomenout, že na večeři byla delikatesní čína, která se setkala s mohutným potleskem. Večer jsme opět hráli na kytaru a na žádost některých jsme dohrávali hry, které se nestihly předchozí večer.

V neděli nás čekala velká hra ve službách anglického prince, kterého jsme museli dosadit na trůn, jako právoplatného dědice. Všichni kvalitně zabahnění jsme potom hráli několik her uvnitř, uklidili jsme a po poledni se vydali na cestu domů.

Přestože to byla první výprava, kterou naši gardisté plánovali, dopadla na výbornou a všichni jsme si ji náramě užili. Nejen proto gardistům patří velké: UMÍ!

Howg