Článek z Brněnského bloudění

Sešli jsme se v sobotu ráno na České. Po příchodu několika opozdilců jsme se odebrali do školy Rašínova, kde jsme se dozvěděli, že Brno obléhají Švédové a my, jakožto správní brňané, musíme pomoci při obraně města. A tak začal závod, ve kterém naše skupinky musely prokázat svoje znalosti, odhodlání a vytrvalost.

Zde je přiloženo vojenské hlášení našich nejmladších. Předkládáme ho v plné originalitě, bez jakýchkoli úprav:

 

"Bylo to super a asi 10x jsme chodili pořád stejnou cestou a až potom jsme zjistili že máme ten lísteček před sebou. A pak se stalo že zafoukal výtr a kartička na kterou se zapisovalo kde se bylo na stanovištích nám uletěla. Měli jsme štěstí že tam byla paní  a ta šlápla na kartičku. Ale byl stoho tak trochu salát. A potom tam šel pán který kontroloval děcka a potvrdil nám že je s té kartičky salát. A konečně jsme byli v cílu."

-Lůca, Janis, Santi

 

Brněnské bloudění byla další akce do Zelené ligy. Po poslední akci, kterou byl Orienťák, jsme měli velice dobré umístění, proto je škoda, že se nás tuto sobotu sešlo jen deset a my mohli postavit pouze tři skupinky. Na tak početný oddíl jako jsme my, je to proklatě málo…

 

Brbla se zúčastnili: Lůca, Janis, Santi, Honzík, Ovečka, Ondřej, Makyšák, Verča, Simča a John.

 

Fotky: http://hlavonmartin.rajce.idnes.cz/Brnenske_bloudeni_2014