1. pochod I. oddílu – 71. LEX Nový Hrozenkov

Zatímco se Ondra slunil v Ekvádoru, zbytek prvního oddílu vyrazil na pochod do Beskyd, který pro nás připravil John. První den, v pondělí 3. 7., jsme si přivstali a vyrazili třemi vlaky až do Rožnova pod Radhoštěm. Za krásného počasí jsme navštívili zdejší skanzen a pak už nás čekal výstup na hřeben Beskyd pod Radhošt. Spali jsme v hamakách a vařili si netradičně na plynové bombě.

V úterý jsme vyšli na Radhošť, pokochali se, navštívili kapli sv. Cyrila a Metoděje. Přes sochu Radegasta a Pustevny jsme dorazili kousek pod Čertův Mlýn, kde jsme našli vhodné místo na táboření. Zase takové ty rutinní věci jako vaření a stavba hamak po kterých nás čekal spánek v krásné horské přírodě.

Ve středu jsme šli po snídani směrem k obydlené oblasti, abychom doplnili lahve s vodou. Neodolali jsme občerstvení, a tak jsme si kromě plných lahví nesli v břiše i párek v rohlíku či limonádu. Po krásné trase jsme došli až pod kopec Vysoká, kde jsme spali v turistickém přístřešku. Déšť nás naštěstí chytil až tam, takže jsme vyvázli skoro suší.

Ve čtvrtek nás čekal odpočinkovější den s menším převýšením než dny předchozí. Nechyběl ani poledňáček a naučná stezka. Utábořili jsme se kousek nad Velkými Karlovicemi. Večer jsme šli spát brzy, protože jsme se rozhodli že půjdeme poslední kus cesty v noci.

V pátek ve dvě hodiny nás čekal budíček a nepříjemné vstávání do chladné temné noci. Sbalili jsme se a za úsvitu došli do Karlovic. Za svitu ranního slunce jsme se dostali až do Hrozenkova ke zdejšímu přírodnímu koupališti, kde jsme strávili zbytek dne.