Vánoční výprava – článek a fotky

Letos jsme na vánoční výravu vyrazili do útulné chatky u Ketkovic. Užili jsme si spoustu her, pěkných chvil s kamarády a také si něco vytvořili. Navštívili jsme dvě zdejší zříceniny s úchvatnými výhledy. (viz fotky)

 

Pátek:

Okolo 17 hodin jsme dorazili do Senorad, odkud jsme se vydali na kratičkou cestu k chatě. Uvnitř jsme si zatopili, zazpívali, zahráli pár her a zalezli do pelechů.

 

Sobota

Po corn flakách jsme se vydali na ne nijak dlouhý výlet po zříceninách Levnov a Kraví Hora. Výhledy opravdu stály za namáhavý kopeček, který jsme museli zdolat. Jakmile jsme se vrátili k chatě, čekala na nás bojovka o brambory, abychom měli co ke smažákům. Z trochy ovoce jsme vytvořili ozdoby pro zvířátka na stromeček, který jsme nazdobili po obědě a poledňáku. Dokud se nesetmělo, hráli jsme venku spoustu běhacích her. Po teplém čaji uvnitř jsme se vrhli na dílničky za doprovodu vánoční hudby. Tvořili jsme z ovoce, džusu, čaje a koření nealkoholický punč, dále pak věneček se svíčkou. Ten jsme ozdobili vším, co si každý nasbíral během výletu. Nakonec jsme si dali ovocné špízy máčené v rozpuštěné čokoládě. Měli jsme s sebou prskavky, takže jsme je pověsili na stromeček a zapálili.

 

Neděle

Po krupičné kaši na snídani bylo třeba se sbalit a uklidit celou chatu. Vzhledem k tomu, že nás čekala poměrně dlouhá cesta, vyrazili jsme radši dřív. Po cestě do Rapotic, odkud jel vlak jame si zahráli pár hříček, dali si oběd a už jen unaveně čekali na vlak mířící do Brna.