Vánoční výprava – článek a fotky

Vánoční výprava 8.- 10.12.2017

 

Na Vánoční výpravu jsme vyrazili na chalupu k Řepě, do Přeskač. Přijeli jsme až za tmy, takže jsme se navečeřeli, uvařili si čaj a jaký je nejlepší způsob prozkoumání nového prostředí než hrou Upír? Později večer, když už měla mladší půlka osazenstva dávno spát, strhla se ještě protispánková revoluce, která byla rychle potlačena nočním výběhem do nedalekých polí. Jediný, kdo se nezúčastnil byl Ríša, který se tvářil že spí. Přestože někteří tvrdili, že to jen hraje, u nej si člověk není nikdy jistý…:)

 

Po snídani jsme vyrazili na výlet podél řeky Rokytné. Navzdory modré obloze a sluníčku, bylo pořádně chladno. Udělali jsme si asi deseti kilometrový okruh, po kterém jsme se vrátili zpět na chalupu. Ale ne na dlouho, protože nás čekala ještě prohlídka místního podzemí a kostela, který je údajně druhý nejstarší kostel z dob Velké Moravy (a to ten uplně nejstarší má být prý na Slovensku, tak to se snad ani nepočítá, ne?). Večer jsme pekli perník na zítřejší snídani (a povedl se!) a vyhlásili jsme výsledek "podzimního klání". Celý podzim totiž děti ve dvou skupinkách závodili jak ve hrách a soutěžích, tak ve výrobě různých věcí, jako například krmítka pro ptáčky, ovocné koktejly a chlebíčky. Po zkušenossti včerejšího večera jsme se před večerkou byli ještě vyblnout venku při několika hrách s balonky a svíčkami.

 

V neděli ráno jsme uklidili chalupu a autobusem vyrazili do Znojma.Prošli jsme si město a Vánoční trhy (které nebyly zdaleka tak pěkné jako v předešlých letech). Byli jsme se podívat také na gotický kostel a Znojemskou rotundu. Ze Znojma jsme se prošli údolím podél potoka až k přehradě a odtud jsme se vrátili na autobusové nádraží na autobus do Brna.