Pokyny na Jarní pochod 17. – 21.4. 2014

Jarní pochod je tradiční akcí Zeměpisné společnosti. Jako každé Velikonoce vyrazíme na pochod s naším oddílem a poslední večer se potkáme s celou Zeeskou. K Velikonocům patří pletení mrskaček, malování vajíček a další jarní hry. Tentokrát se Vše odehraje v okolí Třebíče a Telče.

 

Sraz: 16:50 na Hlavním nádraží

Návrat: 16:00 u Lužánek

S Sebou: Spacák, karimatku, přezůvky do budovy, ešus, lžičku, hrnek, deník, psací potřeby, láhev s vodou (1,5 litru, ne méně), KPZ, šátek, nožík, a další věci potřebné na výpravu (www.zivacci.cz, sekce „pro rodiče“), igelitovou tašku

Na sebe: Kroj, oddílové tričko do batohu

Jídlo: 5 svačin, chleba, 2x paštika, buchty na snídani, Brambory kolik kdo sní, 2x polévku na zalití, taveňák, 2 cibule, zeleninu do salátu, malý rajský protlak, sáček rýže,

Peníze: 450 Kč (doprava, ubytování, program, část společného jídla)

 

 

Jak že je to s tím chozením….?

Letošní letní expedice bude „pochodová“ a rovnou pojedeme na Slovensko. Nejen kvůli tomu, že na ní budeme především chodit na pochody chceme na Jarním pochodě trošku šlápnout a vyvarovat se zůstávání na jednom místě.

Na pochodě půjdeme každý den 10-15 kilometrů a poneseme si všechno na zádech, vařit si budeme po cestě na ohni a v budovách budeme pouze trávit večery a spát. Nerad bych aby to znělo náročně, není. Chození s batohem mnoho lidí odrazuje, ale rozložení takové vzdálenosti do celého dne je úplně jednoduché. Staří v oddíle si určitě pamatují, že to jako malí také vždycky ušli a nebyl s tím žádný problém. Rád bych, abychom zůstali doopravdy turistickým oddílem a proto budu moc rád, pokud se i „pochodu“ zúčastní i ti nejmenší, věřím, že to všichni, kdo k nám chodí bez problému zvládnou.