Ledová Praha 2010

Po pěti letech jsme opět navštívili naše hlavní město. Vyrazili jsme v pátek brzo ráno autobusem SA. Z Florence jsme zamířili do Hájů ubytovat se do školy. Potom už vzhůru do Prahy. Začali jsme návštěvou Pražského Hradu, výměnou stráží, katedrálou sv. Víta, bazilikou sv. Jiří a Zlatou uličkou. Následně jsme jeli navštívit bývalého zeesáka Marka „Klerence“ Holého v divadle Na Fidlovačce, kde hraje. Provedl nás zákulisím divadla a v divadelním sklepě nám přichystali občerstvení. Před večeří jsme ještě navšívili výstavu stavebnice Merkur. Večer jsme si udělali vycházku po osvětlené Praze. Václavák, Staromák, Karlův most s panoramatem Hradčan.

V sobotu jsme vyrazili lanovkou na Petřín, kde jsme vylezli na věž a navštívili zrcadlové bludiště. Dolů jsme jeli po zadku a všem co jelo. Po cestě na oběd jsme ještě navštívlili pražské Jezulátko v chrám panny Marie vítězvé, Lenonovu zeď, Kampu, Čertovku a Karlův most. Po výstavě voskových figurín a krátkém rozchodu jsme vyrazili do Národního muzea na výstavu o vzniku Země. Na večer jsme sedli do metra, které nás ovezlo na druhou stranu města, kde jsme si zajezdili na bobové dráze, to byla jízda. Pak už zase metrem do Hájů.

V neděli jsme sbalili a jeli do Policejního muzea, kde jsme navštívili četnickou stanici a shlédli ukázku policejních zásahů. Nakonec už jen na Václavák na obídek a vlakem domů.

Akce se velice vydařila, i když jsme nestihli navšívit ne jen to co nám nabízeli, ale dokonce ani to co jsme chtěli. Všechno dobře dopadlo i díky Vítkově preciznímu logistickému zajištění cesty, ubytování a dalších společných činností.