Květnový pochod

V pátek 4.5. celá Zeeska vyrazila na Květnový ochod do nedalekých Tavíkovic. Letos se nás sešlo skutečně hodně, i náš oddíl měl skvělé zastoupení! Po výstupu z autobusu jsme došli na nedaleké tábořiště, pomohli vyložit všechny věci (někteří odvážlivci kvůli tomu museli i přebrodit řeku! ), postavili své stany a večer strávili s oddílem u prvního letošního ohýnku v zubříku.

 

Druhý den ráno jsme se královsky nasnídali, naše menu byly vafle s nutelou, marmeládou a šlehačkou. Přestože se nám letos déšť vyhl obloukem, v sobotu ráno nebylo příliš teplo. My jsme se však zahřáli hraním sportů, a to konkrétně dvou velmi netradičních – ufby a vakonošíkové. Všichni zapojili všechny své síly, aby právě jejich tým byl ten nejúspěšnější a celý turnaj vyhrál.

 

Po obědě, na který jsme si připravili ražniči, jsme se věnovali nošení dřeva a stavbě táboráku. Na ten letos mimo kupy zéesáků zavítaly také čtyři celebrity. Navštívila nás světoznámá sochařka, herečka, módní návrhář a raper. Každý ze čtyř týmů si jednu z osobností vybral a celý večer se o ni musel královsky starat. Protože to všichni zvládli bravurně, odcházely naše celebrity od táboráku velmi spoojené.

 

V neděli jsme pilně balili, uklízeli tábořiště a plnili si minima. Po obědě jsme svižně vyrazili, abychom stihli autobus, který nás zavezl zpět do Brna.