Článek ze Zářijové výpravy

Fotky přibudou brzy!

 

Vyrazili jsme v pátek odpoledne z nádraží v Králově poli. Dorazilo nás dost – jedenáct dětí (včetně kompletního gangu 2.A). Vlakem jsme dojeli do Řikonína, kde jsme navzdory zpožděnému vlaku stihli autobus do Vidonína. Odtud to už byl jen kousek. Spali jsme u Koba na chalupě. Chaloupka to je menší, proto spali uvnitř jen mladší, gardisté si lehli ven. Někteří do stanu, někteří pod širák. Večer jsme seděli u ohně, povídali si, a nechyběla ani krátká stezka odvahy, při které většina prokázala, že umí svému strachu (a že to byl panečku strach!) čelit.

 

V sobotu po snídani proběhla krátká hra. Úkolem skupinek bylo odhalit příchozí cizince (Makyša s Ondrou a Kačerem přijeli až v sobotu ráno) a co nejdříve sepsat co nejpodrobnější popis příchozích. Potom jsme vyrazili na krátký výlet. Byli jsme se podívat na tábořiště, kde se konala Letní expedice před osmi roky. Odpoledne po návratu z výletu propukl velkolepý zápas v softbalu. Asi nikdo nečekal, že v tom budeme tak dobří. I ti nejmladší pálili ostošest, házeli, chytali – jako by to trénovali denně. Bylo to super. Později jsme připravili večeři a okrájeli jablka na dezert – jablečný kompot. Ten již tradičně sklidil značný úspěch. Večer jsme seděli u ohně a zpívali.

 

V neděli ráno jsme vyráběli mošt. Kobo vysvětloval, jak co funguje a alespoň většina mu s prací pomáhala. Kolem jedenácté jsme vyrazili na cestu. šli jsme pěšky do Vratislávky, odkud nám jel autobus zpět. Po cestě jsme si dali přestávku a pouštěli draka. Vzhledem k tomu, že moc nefoukalo, bylo štěstí, že máme v oddíle tolik nevyčerpatelných běžců.

 

Výpravy se zúčastnili: Amy, Nikča, Ema, Lůca, Hugo, Tadeáš, Ríša, Filip, Pavel, Dominik, Bednič, Zuzka, Verča, Ondra, Makyša, Vlasáč, Kačer, Kobo a John

 

Snad nás i příště bude tolik!