Článek z Jarního pochodu

Na Jarňák jsme vyráželi jen v malém počtu. Ve čtvrtek po obědě jsme se na nádraží potkali jen ve čtyřech. Lůca, Bruno, Zuzka a John.

Vlakem jsme dojeli do Chocně, odkud jsme se prošli, doprovázeni pozvolna zapadajícím sluncem, do Vysokého Mýta. Ubytovali jsme se v tělocvičně. Po chvíli jsme se shodli na tom, že je nesmysl, aby každý obsadil jeden roh tělocvičky, takže jsme zalehli hezky po jedné straně, jak je zvykem. Jen Bruno si hrdě ustlal přímo uprostřed.:)

 

V pátek jsme šli do Českých Heřmanic. Po cestě jsme si povídali a splnili několik bodů minim. Svítilo sluníčko a bylo příjemně teplo, takže jsme si procházku náležitě užívali. Díky skrovnému počtu jsme zastavovali a svačili kdykoli se nám zlíbilo. Když jsme konečně našli něco, z čeho šly nařezat proutky (těžko říct, jestli to byla vrba, vypadalo to příliš okrasně..:)), tak jsme si upletli mrskačky. Během pletení se k nám připojil ještě Ondra, který dorazil až dnes.

 

V sobotu jsme vyrazili do Litomyšli. Cesta ubíhala, hráli jsme po ní několik slovních her. Těsně před Litomyšlí jsme zmokli, ale to uý nám nevadilo, poněvadž jsme již za pár chvil byli ve škole a klopili do sebe horký čaj.

 

V neděli jsme dopoledne vyrazili do bazénu (i s tobogánem a výřivkou!) a na oběd jsme si skočili do úžasné čínské restaurace. Odpoledne došly i zbývající oddíly a večer si pro nás Rada připravila propracovanou únikovou hru – escape game. Hráli děti i skupinka KV, která, nutno dodat, skončila až úplně poslední.

 

V pondělí jsme hned po budíčku zjistili, že všechna děvčata vstala dřív a ukryla se někde ve škole (3 patra + tělocvična). Trvalo nám hodnou chvíli, než jsme je všechny našli a dali jim co proto.:)

Proběhlo ještě hodnocení mrskaček a vajíček a pak jsme vyrazili vlakem domů.

 

Během pochodu jsme jen tak z radosti natáčeli video o tom, jak se máme krásně. Tak se na něj můžete podívat.

 

https://www.youtube.com/watch?v=TylmdlPyp6w