Článek a fotky z Jarního pochodu

 

Old Shatterhand  

Na letošní Jarňák jsme vyrazili do okolí Znojma. Sraz jsme měli na Zvonařce, odkud jsme se přesunuli do vesnice Blížkovice, kde jsme strávili první noc. Ačkoliv se nás sešel spíše komorní počet, všichni zúčasnění si akci hned první večer pochvalovali, neboť jsme si zahráli tradiční hru na Gentlemany, která na správném Jarňáku nemůže chybět.

 
Druhý den jsme se vydali na cestu z Blížkovic do Jevišovic. Na posilněnou jsme posvačili bábovku od Verči a beránka od Shatterhanda. Poslední úsek vedl korytem řeky Jevišovky, které bylo velmi pěkné. Noc jsme strávili v místní škole. 
 
Trasa třetí den byla trošku kratší, zato však obzvláštněna krátkou odbočkou na zříceninu hradu Lapikus. Pěkně nám svítilo sluníčko, a tak cesta do Únanova, kde jsme přespali v Orlovně, uběhla poměrně rychle. Po ubytování jsme ještě vyběhli ven najít lístky na zdobení vajíček. Ta jsme také během večera vytvořili a dokonce jsme si stihli i zahrát Městečko Palermo.
 
Další den se nám konečně podařilo najít vrbu, a tak jsme mohli uplést mrskačky. Cesta do Znojma nebyla moc dlouhá, bohužel však jel špatně autobus a tak jsme dlouho čekali na zastávce. Dlouhou chvíli jsme si ukrátili několika jednoduchými hříčkami. Po setkání s ostatními oddíly jsme si všichni společně zahráli hru, kterou pro nás připravila Rada. Pomáhali jsme bačovi zahnat ovce zpět do ohrady, abychom získali zpět své mrskačky. Nakonec se nám to podařilo a jak bačové, tak ovce si hru velmi užili.
 
V pondělí ráno nás čekalo klasické mrskání a hodnocení mrskaček a vajíček. Po sbalení a uklizení jsme ještě vyrazili do Znojma, kde jsme se naobědvali, podívali se na slavnou rotundu a na stanici s dravci. Pak už byl čas nasednout do autobusu a vyjet zpět do Brna…
 
Zúčastnili se: Ríša, Lůca, Bedna, Kačka, Honzík, Ondra, Makyša, Verča, John, Tom a Shatterhand.
 
 
 
… Zbývá jen dodat, že akci si pro nás připravila Zuzka a náramně se jí to povedlo.:)